Masaż Shantala

 

Masaż Shantala dla niemowląt zalecany jest dla dzieci od 2 miesiąca życia. Pierwsze 2 spotkania to nauka wykonywania masażu przez rodziców bądź opiekunów dziecka, wg wskazówek terapeuty. Masaż jest przyjemnym sposobem na spędzanie czasu z dzieckiem. Regularne masowanie dziecka stymuluje do rozwoju wszystkie jego zmysły, uspokaja i wycisza. Należy pamiętać, że aby dziecko poczuło się zrelaksowane, my jako osoby wykonujące masaż, również musimy zachować spokój, zadbać o nasz dobry nastój.  Spokojny, ale stanowczy dotyk pozwala rozwinąć czucie własnego ciała.


Do niewątpliwych zalet masażu należy pozytywny wpływ na perystaltykę jelit, łagodząc kolki i zaparcia, może także pomagać gdy dziecko ma problemy ze spokojnym snem. Dla rodziców jest to także okazja, aby samemu uspokoić się i odpocząć oraz odzyskać nieprzerwany sen w nocy. Dodatkowo masaż Shantala wykonywany przez mamy karmiące stymuluje laktację i pomaga przeciwdziałać depresji poporodowej.

Masaż niemowląt połączony z gimnastyką dziecka jest pierwszą formą aktywności fizycznej w jego życiu.
W najdelikatniejszy sposób uczymy dziecko poznawać własne ciało, jego możliwości i ograniczenia, przy czym jest bezpieczny i co najważniejsze, jest dobrą zabawą dla dzieci i rodziców.

Alicja Baran    |    Rehabilitacja dzieci i niemowląt    |    Wizyty domowe    |    Gabinet: ul. Racławicka 48, 30-017 Kraków
Tel.:
+48 506 444 004    |     E-mail: alicja@alicjabaran.pl